Velkopopovické loučení s létem - Charakteristika

SOBOTA 21. září 2019 ve Velkých Popovicích.


Charakteristika

V popisu závodu Bike Adventure – závod, pro který bylo kolo stvořeno, se psalo „je to výlet na kole podle turistické mapy. Napínavý kombinační rébus, při kterém řešíte, jak během časového limitu získat co nejvíce bodů, a vybranou taktiku pak několikrát měníte, podle toho, jak vám docházejí síly“ ... lépe bychom to nenapsali :-)

MTBO POKR je připraven jako jednoetapový scorelauf podle podobného principu, jako ostatní závody inspirované dnes již legendárním Bike Adventure. Cílem závodu NENÍ ujet předepsanou trasu v co nejkratším čase, ale v předepsaném čase nasbírat na kontrolách v terénu co nejvíce bodů. Účastníci závodu dostanou před startem turistickou mapu s přibližně 30ti zakreslenými kontrolami. Startuje se ve dvouminutových intervalech v malých, losovaných skupinkách. Na první kontrole po startu, tzv.mapovém startu, získají závodníci bodové ohodnocení jednotlivých kontrol, které si obvykle přepíší ke kontrolám do mapy. Úkolem je s pomocí turistické mapy vybrat a v terénu pak nalézt kontrolní stanoviště a tu nejrychlejší cestu mezi nimi. Kontroly na stanovišti jsou označeny čtvercovými, oranžovo-bílými lampiony. Vítězí ten, kdo přijede do cíle včas a nejvyšším počtem bodů získaných za označené kontroly. Správně naplánovat kontroly, které odpovídají vašim fyzickým i navigačním schopnostem, je stejně tak důležité, jako natrénovaná kondice. Kdo neoplývá fyzičkou, může svého odvěkého soupeře z maratonů porazit právě díky zkušené práci s mapou.

Přijďte si zazávodit do nádherných terénů u Sázavy, nedaleko od Prahy, na trať připravenou zkušenými závodníky ze známého oddílu VSK Humanita Praha. V předepsaném časovém limitu mohou nejlepší borci objet celou mapu, zatímco méně nároční účastnící si naplánují jen na kratší trasu tak, aby se s nasbíranými body vrátili včas do cíle.... zkušení ví, že se vyplatí přijet VČAS!! Při volbě trasy bude na výběr z husté sítě cest a málo frekventovaných silnic.

pokr@pospokra.cz facebook +420 323 664 523